» Wieści » Szablony statystyk do D&D

Szablony statystyk do D&D

|

Szablony statystyk do D&D
Dział D&D i d20 ma przyjemność sprezentować swoim Użytkownikom puste szablony statystyk potworów i Bohaterów Niezależnych przeznaczone zarówno do 4., jak i 3,5. edycji D&D. Szablony do 4E znajdują się tutaj, zaś do 3,5 ed. - tutaj.

Komentarze


Merlin wszech
   
Ocena:
0
Niedawno dodaliście BN'a lwołaka, a teraz daliście rokołaka. Zapowiadają się ciekawe wakacje
Co do szablonów, bardzo przydatne - choć nie rozumiem jak je wypełnić. Przydała by się wersja do wypełnienia bez użycia komputera.
23-06-2010 23:24
Zsu-Et-Am
   
Ocena:
0
Skopiuj szablon i wycinaj objaśnienia w miarę ich zastępowania docelową zawartością. Jeśli np. masz rubryczkę "Nazwa istoty" - wytnij ten tekst i wpisz imię postaci niezależnej lub nazwę potwora, choćby Grand Al, sir Quizot albo coś podobnego. Jeśli chodzi o szablony do 4E, to oczywiście w domyślnej kolorystyce i przy standardowym rozmiarze okienek jest to trudne do przeprowadzenia ręcznie. Dzięki za pomysł! Postaramy się podrzucić jakąś alternatywę.
24-06-2010 09:35
Kamulec
   
Ocena:
0
O 4ed się nie wypowiem, ale szablon do 3.5 jest w mej ocenie bezużyteczny. Równie dobrze można skopiować fragment SRD i podmieniać tekst opisu gotowego potwora na własny (zamiast opisu "co tu umieścić" starczy patrzeć co jest w SRD w tym miejscu). Tyle, ze kopiując SRD ma się od razu tabelkę, więc jest wygodniej.

Szczerze mówiąc - zawiodłem się. Liczyłem na kartę automatycznie uzupełniającą część pól na podstawie pozostałych.
24-06-2010 14:01
Planetourist
   
Ocena:
0
Hm... przyznaję, że sam częściej kopiowałem z SRD, niż korzystałem z tego szablonu ;) ale niektórzy mogą woleć wersję bez tabelki, poza tym w pliku są też inne szablony, przy których operowanie na gotowych statystykach jest trudniejsze - a w przypadku trzeciego z szablonów problemem może być nawet znalezienie wzorca po polsku.

O ile szablon do wypełniania ręcznego postaramy się wnet dostarczyć - tak dla 3,5, jak i 4E - o tyle szablon 'półautomatyczny' to trochę trudniejszy w realizacji pomysł. Na pewno ciekawy i wart zastanowienia, ale nie chcę niczego obiecywać w tej materii.
24-06-2010 14:59
Kamulec
   
Ocena:
0
Do publikacji najlepiej sprawdza się powszechnie znany układ z SRD. Na mój gust szablon z DMG 2 jest bezużyteczny. Samemu rozpisuję przeciwników wg tabeli z Księgi Potworów, a co trzeba sobie dopisuję - i podejrzewam, że reszta robi tak samo.

Czy te szablony mogły pojawić się na stronie? Mogły. Tylko nie wiem, po co to obwieszczanie ich dodania w formie przyklejonej wieści.
25-06-2010 00:57
~Bregor

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Eeee? przerzucić z doc do xls czyli innymi słowy z worda do exela i powinno być ok? w sumie jak już podałem pomysł to może się nawet tym zajmę ;)) ale nie obiecuję na bank bo w DnD znam tylko abosolutne podstawy i pewnie obliczanie wszystkich premii pomieszam... No i musiałbym mieć jakiś mail na który bym mógł to odesłać
25-06-2010 05:16
Kamulec
   
Ocena:
0
Pomijając późniejszy problem z eksploatacją statystyk w Excelu (po skopiowaniu/wydruku będzie trzeba przerabiać formatowanie) program ten nie daje (przynajmniej nie prosto) możliwości stworzenia w nim automatycznego uzupełniania pól na podstawie innych. Do tego trzeba by napisać program (ew. zrobić szablon w jakimś gotowym o ile istnieje).
25-06-2010 06:04
~Bregor

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
"program ten nie daje (przynajmniej nie prosto) możliwości stworzenia w nim automatycznego uzupełniania pól na podstawie innych."

Hmm. Jak dla mnie to piszesz =D14+H24 gdzie D14 to bazowy atak, H24 to modyfikator z siły i już masz policzoną wartość ataku. Ale w sumie to ja się nie znam :P

"Do tego trzeba by napisać program (ew. zrobić szablon w jakimś gotowym o ile istnieje)."

Informatykiem niestety nie jestem. ;P Matlab przychodzi mi do głowy ale to byłoby strzelanie z armat do wróbli, zresztą nie jest darmowy
25-06-2010 06:11
Radnon
    Kamulec
Ocena:
+1
Opinie na temat szablonu z DMG2 były/są z tego co wiem dość mocno podzielone. Część osób uważa, że jest wygodniejszy w użyciu, bo daje najważniejsze informacje na początku. Inni (jak Ty czy po części ja) sądzą, że jest to niepotrzebne udziwnienie i wcześniejsza wersja sprawdza się bardzo dobrze.

Tak czy owak był to jednak wzór stosowany przez kilka lat, a nawet pojawił się w polskich podręcznikach i dlatego należało napisać wyjaśnienie jak się go stosuje.
25-06-2010 07:59
Kamulec
   
Ocena:
0
Ja na mój gust - nie trzeba, ponieważ i tak rozpiski należy publikować w najlepiej znanym formacie, a na własne potrzeby można przerabiać jak się chce.

"Hmm. Jak dla mnie to piszesz =D14+H24 gdzie D14 to bazowy atak, H24 to modyfikator z siły i już masz policzoną wartość ataku. Ale w sumie to ja się nie znam :P"
Nie. Atak to także specjalne premie, a bazowa premia powinna być liczona automatycznie. Nie ma sensu robić tego w Excelu by uzyskać 5% automatycznie wypełniane.
25-06-2010 12:12
Bajer
   
Ocena:
0
Da się to zrobić w excelu, ale do tego pewnie by trzeba było napisać jakieś macro. Standardowe wypełnianie może tutaj się nie sprawdzić, choć nie jest to chyba niewykonalne.
25-06-2010 12:37
Kamulec
   
Ocena:
0
Mimo to sądzę, że nie wolniej, a bardziej funkcjonalnie można napisać odpowiedni program.
26-06-2010 13:37

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.